Het wordt zondag tussen 12.00 en 13.00 uur wel spannend. Er komt muziek voorbij dat heel oud is, maar ook splinternieuwe platen komen je verrassen in deze 246e Oor voor Omgeving. Het is natuurlijk allemaal live te beluisteren bij Radio Duivenstraat, de kleinste en kleurrijkste omroep van Hilversum.
Studiobewaker Hendrikjan heeft er echt zin in om alle artiesten door te laten die in dit uurtje zijn uitgenodigd. Ik begin met een hele oude plaat uit 1961, dus alweer 65 jaar oud. Het is van Pat Boone met Moody River. Dit staat op zijn gelijknamige album. Ik heb aardig wat muziek uit die tijd wel in mijn platenkast staan en vind deze van Pat Boone altijd wel leuk, vandaar dat ik er deze keer mee ga beginnen. Daarna wordt het echt bijzonder. Malcolm McLaren & Catherine Deneuve hebben in 1994 een fraaie plaat opgenomen. Het heet Paris Paris. Je hoorde vorige week al een bijzondere cover van Like A Virgin gezongen door Caroline Loeb. Wat je nu gaat horen is de 12 Inch Dance Mix van de originele Like A Virgin, van uiteraard Madonna zelf.
The Cranberries kwamen in 1992 met het fraaie Dreams. Duifje Max heeft een heerlijk unieke 12 inch uit mijn platenkast gehaald. Hij deed dit heel voorzichtig, want het is een limited edition. Het jasje draagt de naam Dr Kucho Bootleg Remix. Omdat het zo'n uniek exemplaar is, heeft Max het daarom gekozen als de 12 inch van de week.
Sommige bands kunnen je echt verrassen. Zo kwam Erasure op 12 augustus 2022 met het bijzondere album Day-Glo, Based On A True Story. Hierop staat ook het fraaie Bop Beat. Hiervan hoor je de album-versie.
Pink Floyd trad op in Earls Court te London tijdens hun The Division Bell Tour. Hondje Breezer was er naar toe om hiervan een geweldige opname te maken. Dit was op 20 oktober 1994. Wel mooi dat het Breezer gelukt is, want zo kan jij genieten van het geweldige Run Like Hell uit de film The Wall.
Na Breezer ga ik een splinternieuw jasje voor je draaien. Het is op 14 december vorig jaar uitgebracht, dus een maand geleden. Het is Frankie Goes To Hollywood met de debuutsingle Relax. Origineel is het uitgebracht in 1983. Je zou denken dat het een instrumentaaltje is, maar er wordt later toch nog in gezongen.
Het jasje wat ik daarna ga draaien is ook al zo nieuw. Het is namelijk ook op 14 december uitgebracht. Het origineel is uitgebracht op 22 oktober 1991 en ik heb het over Simply The Best van Tina Turner. Dit is een lekker lang jasje, bijna 9 minuten.
Muse maakt altijd heerlijke en aparte muziek. Zo kwam de band met Unintended, uitgebracht op 5 juni 2000. Het staat op het album Showbiz en vooral het fraaie jasje wat ik voor je ga draaien is pure verwennerij voor je oren en het laatste liedje van deze 246e Oortje klinkt misschien wat eng, maar ach, het is maar een plaat zal ik zeggen. Het is Gnarls Barkley met The Boogie Monster. Dit keer lekker simpel de album-versie. Dit staat op zijn album St. Elsewhere, uitgebracht op 24 april 2006. Op dit album staat ook het beroemde Crazy, wat ik ook ooit eens voor je heb gedraaid.
Je zondagmiddag begint dus lekker en zeker als jij je oor bij de radio legt in een willekeurige omgeving, merk je meteen dat er genoeg te beleven valt in een uurtje radio. Mis het dus niet!
Het is nu zondagavond. Duifje Max is wat moe, daarom komt hij nu met de wat kleinere en kortere 7 inch van de week. Zoals elke zondag laat ik je de single-versie horen van de geweldig mooie 12 inch van de week die je vanmiddag ook weer langs hoorde komen als vierde plaat in mijn uitzending. Ik draaide Mory Kanté met Yeke Yeke. Dit dankzij de stoere Max.
Laatst vernieuwd: 11 Jan 2026 om 19:58
Ik heb inmiddels al honderden blogs geschreven en (bijna) dagelijks komt er weer een nieuwe bij.
Daarom heb ik een handig mini-menu laten maken zodat jullie eenvoudig per categorie mijn blogs kunnen lezen.
Veel plezier!