Het 221e uurtje van Oor voor Omgeving wordt zondag tussen 12.00 en 13.00 uur leerzaam, gezellig, spannend, ontwoerend en natuurlijk ook interessant, zeker als je van muziek houdt. Je kunt het allemaal live beluisteren bij Radio Duivenstraat, de kleinste en kleurrijkste omroep van Hilversum.
Het begin is een geinige binnenkomer. Gerrit Dekzeil, zijn echte naam Cor Brak, kwam in 1973 met een plaat die ik zelf vroeger helemaal heb grijs gedraaid. Dat er nog een groef op zit mag een wonder heten. Wat Gerrit precies gaat zingen is dit keer even een verrassing. We blijven even in de Nederlandstalige muziek hangen, want Roosbeef komt met Pulpo, afkomstig van het album Omdat Ik Dat Wil uit 2011. Annie Lennox zoekt samen met Dave Steward een nieuw jasje van het fraai I Need A Man. Ze vinden de versie wat op het album Savage uit 1987 staat ook erg goed, maar een nieuw jasje zit ook altijd wel lekker.
Duifje Max vindt het nooit erg om een mooie 12 inch uit mijn platenkast te halen. Het levert absoluut geen drama op. Alleen vond Max wel een 12 inch van Erasure met het fraaie Drama. Het is daarom extra de moeite waard om van dit drama de 12 inch van de week te maken.
Een beroemde plaat in een bijzonder jasje levert altijd wel positieve kriebels op. Zo ga ik de Nayio Bitz Remix van Guru Josh met Infinity voor je draaien. Een feest van herkenning.
Hondje Breezer is een beetje fan van Elbow. Hij reisde daarvoor helemaal af naar Jodrell Bank, Noord-West Engeland, op 23 juni 2013. Een rustig nummer dit keer. Het is namelijk Scattered Black and Whites. Je kunt horen dat het publiek er echt van geniet, zeker op het eind wort de band enthousiast toegejuicht.
Niet iedereen kan de muziek van The Prodigy waarderen, maar toch ga ik er een plaat van draaien. Alleen ik denk dat de meeste dit nummer wel de moeite waard gaan vinden. Het is Poison. Wel in een bijzonder jasje. Het is de Kruppstaahl-303 Remix. Het voordeel is wel, dat jij je stereobalans van je radio kunt gaan testen, ook voor je koptelefoon is deze plaat lekker, want er zit een stoere baslijn in.
We gaan dan naadloos over naar Jean-Michel Jarre. Hij kwam in 2018 met het album Equinoxe Infinity en een jaartje later kwam hier een minialbum van uit met allemaal verschillende remixen. Van dit minialbum, wat beperkt leverbaar is geweest, hoor je Don't Look Back.
Aanstaande zaterdag is het alweer 2 jaar geleden dat Sinéad O'Connor overleed. Sinéad heeft een zwaar leven gehad en sinds ze begon te zingen, volg ik haar al. Daarom vind ik het tijd worden om een heel gevoelig nummer van haar te gaan draaien. Het is Reason With Me en staat op haar album How About I Be Me And You Be You. Ik sluit af met weer een Nederlandstalige plaat. Het is zomer en daarom zing Eric De Jong, van Spinvis, dat hij alleen maar wil zwemmen. Nou, dat kan hij na dit uurtje prima doen natuurlijk.
Het is een afwisselend lijstje geworden. Drie Nederlandstalige platen en ook nog unieke jasjes. Dit wil je vast niet missen. Dat hoeft ook niet, want als jij je oor bij de radio legt in welke omgeving dan ook, dan kun je zelfs dansen in het zwembad. ;)
Het is nu zondagavond. Hondje Breezer is wat moe, daarom komt hij nu met de studioversie van de concertregistratie die hij me bracht, zodat ik het vanmiddag als 6e plaat aan jou kon laten horen. Je hoorde Bruce Springsteen met The River. Dit dankzij de stoere Breezer.
Laatst vernieuwd: 20 Jul 2025 om 20:07
Ik heb inmiddels al honderden blogs geschreven en (bijna) dagelijks komt er weer een nieuwe bij.
Daarom heb ik een handig mini-menu laten maken zodat jullie eenvoudig per categorie mijn blogs kunnen lezen.
Veel plezier!