Oog voor Omgeving

Het wordt erg spannend in dit uurtje, zeker voor hondje Breezer

Hendrikjan heeft het echt naar zijn zin. Hij bewaakt mijn studio die op dit moment in Elmshorn staat. Heel fijn, want zo kan ik jou weer een gezellig muzikaal uurtje bezorgen. Ik begin met een band dat uit Oostenrijk komt, Erste Allgemeine Verunsicherung. De band is in 1978 opgericht en werd bekend door de single Ba Ba Banküberfall uit 1985. Alleen ga ik in dit 274e Oortje de single Küss' Die Hand Schöne Frau voor je draaien. Het is in 1987 uitgebracht en helaas werd het hier geen hit, maar vind het wel leuk om hiermee te beginnen. Vorige week draaide ik een nogal ruige versie van Codo van de Duits-Oostenrijkse band Deutsch-Österreichisches Feingefühl ook wel DÖF genaamd. Ik heb 5 jaar geleden nog de officiële 12 inch aan je laten horen, maar nu is de single zelf aan de beurt. Ace Of Base, bestaande uit Jonas, Mailm, Jenny Berggren en Ulf Ekberg, uit het Zweedse Göteborg, kwam op 7 december 1992 met Happy Nation. Je kent het vast nog wel. Het jasje draagt de naam Alexter Remix.

 

Duifje Max is een echte speurder. Hij vond een 12 inch in mijn platenkast waar ik al een tijd lang naar zocht. Ik wist dat ik dit ooit had gekocht, maar zo zag Max het opeens tussen alle 12 inches staan. Het is Pet Shop Boys. De heren brachten deze single uit op de 10e sterfdag van Elvis Presley en als eerbetoon vonden ze het mooi om hun eigen Always On My Mind uit te brengen. De single behaalde de 3e plek in de Nederlandse Top 40. Ik ben zo blij met dit jasje, daarom is het nu ook de 12 inch van de week.

 

Na Max komt een echte oldie je oren verwennen. Het is uitgebracht op 20 december 1972. Ik heb het over The Philly All Stars met het beroemde Love Train. Het jasje wat ik ga draaien is uitgebracht op 3 oktober 2025 en draagt de naam Eric Kupper Remix.

 

Dit weekend zit ik gezellig bij mijn boezemvriend in Elmshorn, 20km ten noord-westen van Hamburg. Hij is fan van Schiller, daarom heeft hondje Breezer een concertkaartje gescoord, dat hij op 8 januari vond in Kiev. Zo kon hij een prachtige opname meenemen van het nummer Stay. Breezer is blij dat het hem is gelukt, want het is natuurlijk wel eng om daar rond te lopen en is hij gelukkig ongeschonden bij mij aangekomen. Die stoere Breezer toch.

 

Op 5 juli kwam er een splinternieuw jasje uit van Da Da Da van de band Trio uit het Duitse Großenkneten, dat ten zuiden van Oldenburg ligt. Het origineel is uit 1982. Ik heb wel eens de single gedraaid, maar nu is dus het splinternieuwe jasje aan de beurt.

 

Na Trio ga ik een heerlijke Italo-plaat op mijn draaitafel leggen. Het is van Koto, bestaande uit Anfrando Maioli en Stefano Cundari. Het is in 1985 uitgebracht en ik heb het over de 12 inch versie van Visitors.

 

Bert Kaempfert geboren in Hamburg op 16 oktober 1923 kwam in 1958 met April In Portugal. Hij overleed op 21 juni 1980 aan een beroerte op zijn vakantieadres in Mallorca. Dat te bedenken dat ik tijdens deze aflevering vlakbij Hamburg zit. Als laatste in dit 274e Oortje ga ik een knetter van een hit voor je draaien. Matthias Reim met Verdammt Ich Lieb Dich. Het heeft 13 weken in de Nederlandse Top 40 gestaan en stond vanaf 2 april 1990 4 weken op de eerste plaats. Ik vond het toen ook een leuke plaat en kocht daarom ook de CD-single. Zo sluit ik toch deze aflevering weer af met een Duitstalige plaat. Hihi.

 

Een aflevering om van heerlijke muziek te gaan genieten. Wil je niks missen, leg je oor dan maar gewoon bij de radio in een willekeurige omgeving, dan zorg ik er wel voor dat je middag goed en gezellig gaat beginnen.

 

Dit alles is te beluisteren via: Podcast week 31, 2  augustus 2026, aflevering 274 van Oor voor Omgeving.

Laatst gewijzigd: 03 aug. 2026 om 13:31